Ohita navigaatio

OAO:n hallitus 2020-2022

OAO:n piirikokous valitsi uuden hallituksen kokouksessaan 17.8.2020. Hallituksen kausi on 1.9.2020 – 31.7.2022. 

OAO:n uusi puheenjohtaja Helena Kahl ja  tehtävänsä jättävä, pitkäaikainen puheenjohtaja Päivi Koppanen.

Puheenjohtaja Helena Kahl (AO)

Hallituksen jäsenet

Jari Jokinen (AO), varalla Saija Flinkkilä (AO)
Tapio Lindfors (AO), varalla Seppo Säätelä (AO)
Tuovi Pasma (AO),  varalla Kirsi Vartiainen (AO)
Riitta Ristlakki (AO), varalla Jaana Antila (AO)
Heidi Savolainen (AO), varalla Markku Seppälä (AO)
Johanna Toivanen (AO), varalla Kirsi Kurkela (AO)
Susanna Puustinen (AKOL), varalla Elina Byckling (AKOL)
Arto Anetjärvi (SKO), varalla Tapio Kattainen (SKO)
Tuire Arpalahti (SMOL), varalla Kari Tikkala (SMOL)
Anna Hoffrén (SMOL), varalla Anna Villberg (SMOL)
Leif Östman (TOOL), varalla Jarno Varteva (TOOL)

KSOLLI:lla ja KEA:lla on puhe- ja läsnäolo-oikeus OAO.n hallituksen kokouksissa.

Onnea uudelle hallitukselle!

 

 

Tapahtumat

Tapahtuma | 12.10.2020

OAO työvaliokunta 12.10.2020

Tapahtuma | 26.10.2020

OAO hallitus 26.10.2020

Yhdistyksemme

OAO on kaikkien ammatillisten
opettajien asialla.