Ohita navigaatio

Keitä me olemme

OAJ:n Ammatilliset Opettajat OAO ry on nuorten ja aikuisten ammatillisen koulutuksen, ammattikorkeakoulutuksen, vapaan sivistystyön ja taiteen perusopetuksen osaamisen ja sivistyksen asiantuntija ja edunvalvoja.

Jäseninä OAO ry:ssa ovat valtakunnalliset yhdistykset AKOL, AO, KEA, KSOLLI, SKO, SMOL ja TOOL.

Jäseniä yhdistysten kautta on noin 17 000.

Piirikokous valitsee aina kahdeksi vuodeksi kerrallaan OAO:n hallituksen varsinaiset jäsenet ja heidän henkilökohtaiset varajäsenet.

OAO:n hallitus

Kuvassa OAO:n hallitus ja hallitustyöskentelyssä mukana olevia 2018-2020.

Puheenjohtajana toimii Helena Kahl 1.9.2020 alkaen.

I varapuheenjohtajaksi nimettiin Anna Hoffrén 9.9. järjestäytymiskokouksessa ja II varapuheenjohtajaksi Leif Östman.

Sihteerina toimii Marianne Joronen.

OAO:n koko hallitus

OAO:n valtuustoryhmä

OAO:n hallituksen työryhmät

Puheenjohtajisto ja hallitus

Helena Kahl

Puheenjohtaja 050-5639688 helena.kahl@kao.fi

Anna Hoffrén

1. varapuheenjohtaja 050-5900576 anna.hoffren@kuopionkonservatorio.fi

Leif Östman

2. varapuheenjohtaja 050-3028314 leif.ostman@novia.fi

Marianne Joronen

Järjestötoiminnan assistentti 0207489685 marianne.joronen@oaj.fi

Arto Anetjärvi

Hallituksen jäsen 040-5079000 arto.anetjarvi@sasky.fi

Tuire Arpalahti

Hallituksen jäsen 040-5911862 tuire.arpalahti@kolumbus.fi

Jari Jokinen

Hallituksen jäsen 050-3596883 jari.jokinen@ammatilliset.fi

Tapio Lindfors

Hallituksen jäsen 044-2381935 tapio.lindfors@ammatilliset.fi

Tuovi Pasma

Hallituksen jäsen 0400-440689 tuovi.pasma@ammatilliset.fi

Susanna Puustinen

Hallituksen jäsen 050-5180611 susanna.puustinen@akol.fi

Riitta Ristlakki

Hallituksen jäsen 040-7677255 riitta.ristlakki@ammatilliset.fi

Heidi Savolainen

Hallituksen jäsen 040-9658039 heidi.savolainen@ammatilliset.fi

Johanna Toivanen

Hallituksen jäsen 040-8016210 johanna.toivanen@ammatilliset.fi

Tapio Kattainen

Arto Anetjärven varajäsen 050-355 1706 tapio.kattainen@bc.fi

Kari Tikkala

Tuire Arpalahden varajäsen 050-3363010 kari.tikkala@juvenalia.fi

Anna Villberg

Anna Hoffrénin varajäsen 040-7248 118 anna.villberg@vantaa.fi

Saija Flinkkilä

Jari Jokisen varajäsen 050-3247047 saija.flinkkila@metropolia.fi

Seppo Säätelä

Tapio Lindforsin varajäsen 044-750 3120 seppo.saatela@ammatillliset.fi

Kirsi Vartiainen

Tuovi Pasman varajäsen 050 493 2133 kirsi.vartiainen@ammatilliset.fi

Elina Byckling

Susanna Puustisen varajäsen 040-3594879 elina.byckling@akol.fi

Jaana Antila

Riitta Ristlakin varajäsen 044-455 7722 jaana.antila@ammatilliset.fi

Markku Seppälä

Heidi Savolaisen varajäsen 040-5536002 markku.seppala@turkuamk.fi

Kirsi Kurkela

Johanna Toivasen varajäsen 040-7074764 kirsikur@gmail.com

Jarno Varteva

Leif Östmanin varajäsen 040-3341591 jarno.varteva@metropolia.fi